НБУ ввел в оборот две памятные монеты в честь 70 лет Победы, номиналом 1 и 5 гривен.

Про введення в обіг обігової пам’ятної монети номіналом 1 гривня “70 років Перемоги. 1945 – 2015”

Національний банк України уводить в обіг з 7 травня 2015 року обігову пам’ятну монету “70 років Перемоги. 1945 – 2015” номіналом 1 гривня, тиражем 7 млн. штук.

Монета присвячена 70-річчю перемоги над нацизмом в Європі та увічнює подвиг українського народу, його значний внесок у перемогу антигітлеровської коаліції в Другій світовій війні.

Монету номіналом 1 гривня виготовлено з алюмінієвої бронзи, якість звичайна, маса – 6,8 г, діаметр – 26 мм, товщина – 1,85 мм, тираж – 7 000 000 штук. Гурт монети містить написи: ОДНА ГРИВНЯ/2015, які відокремлені один від одного крапками.

Художники монети: аверс – Володимир Дем’яненко; реверс: Володимир Таран, Олександр Харук, Сергій Харук.
Скульптори: Володимир Дем’яненко, Володимир Атаманчук.

Обігова пам’ятна монета номіналом 1 гривня є дійсним платіжним засобом України та обов’язкова до приймання без будь-яких обмежень за її номінальною вартістю до всіх видів платежів, а також для зарахування на рахунки, вклади, акредитиви та для переказів.


Вводиться в обіг з 5 травня 2015 року пам’ятна монета «70 років Перемоги. 1945-2015″ (нейзильбер)

Монета увічнює подвиг українського народу, його значний внесок у перемогу антигітлеровської коаліції в Другій світовій війні. Монета присвячена 70-річчю перемоги над нацизмом в Європі. З перших днів війни до жовтня 1944 року центральною ділянкою всього європейського театру воєнних дій Другої світової війни була територія України, яка зазнала величезних людських і матеріальних втрат.
Вартість, грн: 29

На аверсі монети розміщено: угорі напис півколом УКРАЇНА, під яким малий Державний Герб України, стилізовану композицію, що символізує життя, — дерево роду, на тлі якого в гнізді з гілки калини сидить птах, праворуч — рік карбування монети — 2015, унизу номінал — 5/ГРИВЕНЬ, ліворуч — логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України.

На реверсі монети розміщено стилізовану композицію: солдатська каска та квітки маку (використано тамподрук) — символи пам`яті, ліворуч напис 1945, праворуч — 2015; трикутники, що символізують полум`я свічок, угорі напис півколом 70 РОКІВ ПЕРЕМОГИ.

 

,

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Top